Voimaa vanhuuteen –ohjelmassa mukana olevat kunnat

tai

Yhteensä 67 kuntaa:

Kunta
Organisaatio
Yhteyshenkilö
Akaa
Sosiaali- ja terveystoimi / vanhuspalvelut
Eveliina Kiiski
Alavus
Liikuntatoimi
Leena Smolander
Enonkoski

Itä-Savon sairaanhoitopiiri

Tuula Lehtosalo
Enontekiö

Sosiaalitoimi

Miia Ahlholm
Haapajärvi
Liikuntatoimi
Jarmo Eronen
Hanko
Sosiaalitoimi
Hanna Österlund
Hämeenlinna
Kotihoidon fysioterapeutti
Ritva-Liisa Salonen
Iisalmi

Sivistys- ja hyvinvointiala/ Kulttuuri ja vapaa-aika

Kaija Herd
Iitti
Liikuntatoimi
Eija-Liisa Virta
Ilmajoki
Liikuntatoimi
Janakkala


Joroinen
Sosiaali- ja terveystoimi (Varkaus)
Tuija Kautto
Juuka
Sosiaali- ja terveystoimi
Outi Ruotsalainen
Juva
Sosiaalipalvelut
Pirjo Kirvesmies
Karstula
Kulttuuri- ja sivistystoimi
Mirka Oinonen
Kemiönsaari
Liikuntatoimi
Bo-Eric Ahlgren
Kempele

Sosiaali- ja terveyspalvelut

Raija Inkala
Keuruu
Liikuntatoimi
Heli Peltola
Kiuruvesi
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Lassi Myllylä
Kokemäki
Liikuntatoimi
Irma Hämäläinen
Kokkola
Liikuntatoimi
Lotta Nyqvist
Kolari
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Eeva-Liisa Lompolojärvi
Kouvola
Liikuntatoimi
Marika Peltonen
Kuopio
Nuoriso- ja liikuntatoimi
Heli Norja
Kurikka
Liikuntatoimi
Niko Savinainen
Kustavi
Vapaa-aikatoimi
Maritta Jalonen
Kuusamo
Liikuntatoimi
Jukka Makkonen
Kärsämäki
Liikuntatoimi
Riitta Manninen
Lahti
Liikuntatoimi
Eine-Tuulikki Rantamaula
Lemi
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Leppävirta
Sosiaali- ja terveystoimi, kulttuuri- ja sivistystoimi ja järjestökenttä
Ann-Mari Karvinen
Liperi
Liikuntatoimi
Raimo Piiroinen
Loviisa
Sosiaalitoimi
Lisbeth Forsblom
Luumäki
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Mikkeli
Sivistystoimi/Johtamisen tukipalvelut
Hannu Korhonen
Multia


Muonio

Sosiaalitoimi

Sini Westerling
Nurmes
Liikuntatoimi
Armi Laukkanen
Närpiö
Vapaa-aika ja kulttuuritoimi
Ida Hautaoja
Parikkala
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Petäjävesi
Sosiaali- ja terveystoimi
Timo Itäpuisto
Pieksämäki
Liikuntatoimi
Miia Immonen
Pihtipudas
Sosiaali- ja terveystoimi
Riitta Höykinpuro
Pori


Pyhäjoki
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Marja Pisilä
Pyhäjärvi
Liikuntatoimi
Marko Pehkonen
Raahe
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Aki Huhtala
Rantasalmi
Liikuntapalvelut
Arto Tilaeus
Ranua
Vapaa-aikatoimi
Anitta Jaakola
Rautjärvi
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Reisjärvi
Kotihoito
Marja Sassali
Rovaniemi


Ruokolahti
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Saarijärvi
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Esko Pekkanen
Salo
Vanhuspalvelut 
Hannele Lyytinen
Sastamala
Liikuntatoimi
Sirkku Pajunen
Savitaipale
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Savonlinna

Itä-Savon sairaanhoitopiiri

Tuula Lehtosalo
Siikajoki
Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Marko Äijälä
Sonkajärvi


Jussi Haapala
Suonenjoki
Sosiaalitoimi/Vanhuspalvelut
Arja Eeva
Taipalsaari
Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus
Tohmajärvi

Liikuntatoimi

Arja Pirhonen
Urjala
Sosiaali- ja terveystoimi / vanhuspalvelut
Eveliina Kiiski
Utajärvi

Hannele Karhu
Valkeakoski
Liikuntatoimi
Timo Kukkonen
Ähtäri
Liikuntatoimi
Osmo Siven

Akaa

Sosiaali- ja terveystoimi / vanhuspalvelut
Eveliina Kiiski

Alavus

Liikuntatoimi
Leena Smolander


Enonkoski


Itä-Savon sairaanhoitopiiri
Tuula Lehtosalo

Enontekiö


Sosiaalitoimi
Miia Ahlholm

Haapajärvi

Liikuntatoimi
Jarmo Eronen

Hanko

Sosiaalitoimi
Hanna Österlund

Hämeenlinna

Kotihoidon fysioterapeutti
Ritva-Liisa Salonen

Iisalmi


Sivistys- ja hyvinvointiala/ Kulttuuri ja vapaa-aika
Kaija Herd

Iitti

Liikuntatoimi
Eija-Liisa Virta

Ilmajoki

Liikuntatoimi

Janakkala



Joroinen

Sosiaali- ja terveystoimi (Varkaus)
Tuija Kautto

Juuka

Sosiaali- ja terveystoimi
Outi Ruotsalainen

Juva

Sosiaalipalvelut
Pirjo Kirvesmies

Karstula

Kulttuuri- ja sivistystoimi
Mirka Oinonen

Kemiönsaari

Liikuntatoimi
Bo-Eric Ahlgren

Kempele


Sosiaali- ja terveyspalvelut
Raija Inkala

Keuruu

Liikuntatoimi
Heli Peltola

Kiuruvesi

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Lassi Myllylä

Kokemäki

Liikuntatoimi
Irma Hämäläinen

Kokkola

Liikuntatoimi
Lotta Nyqvist

Kolari

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Eeva-Liisa Lompolojärvi

Kouvola

Liikuntatoimi
Marika Peltonen

Kuopio

Nuoriso- ja liikuntatoimi
Heli Norja

Kurikka

Liikuntatoimi
Niko Savinainen

Kustavi

Vapaa-aikatoimi
Maritta Jalonen

Kuusamo

Liikuntatoimi
Jukka Makkonen

Kärsämäki

Liikuntatoimi
Riitta Manninen

Lahti

Liikuntatoimi
Eine-Tuulikki Rantamaula

Lemi

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Leppävirta

Sosiaali- ja terveystoimi, kulttuuri- ja sivistystoimi ja järjestökenttä
Ann-Mari Karvinen

Liperi

Liikuntatoimi
Raimo Piiroinen


Loviisa

Sosiaalitoimi
Lisbeth Forsblom

Luumäki

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Mikkeli

Sivistystoimi/Johtamisen tukipalvelut
Hannu Korhonen


Multia



Muonio


Sosiaalitoimi
Sini Westerling

Nurmes

Liikuntatoimi
Armi Laukkanen


Närpiö

Vapaa-aika ja kulttuuritoimi
Ida Hautaoja


Parikkala

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Petäjävesi

Sosiaali- ja terveystoimi
Timo Itäpuisto


Pieksämäki

Liikuntatoimi
Miia Immonen


Pihtipudas

Sosiaali- ja terveystoimi
Riitta Höykinpuro


Pori



Pyhäjoki

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Marja Pisilä


Pyhäjärvi

Liikuntatoimi
Marko Pehkonen


Raahe

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Aki Huhtala


Rantasalmi

Liikuntapalvelut
Arto Tilaeus


Ranua

Vapaa-aikatoimi
Anitta Jaakola


Rautjärvi

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Reisjärvi

Kotihoito
Marja Sassali


Rovaniemi



Ruokolahti

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Saarijärvi

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Esko Pekkanen


Salo

Vanhuspalvelut 
Hannele Lyytinen


Sastamala

Liikuntatoimi
Sirkku Pajunen


Savitaipale

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Savonlinna


Itä-Savon sairaanhoitopiiri
Tuula Lehtosalo

Siikajoki

Liikunta- ja vapaa-aikatoimi
Marko Äijälä


Sonkajärvi



Jussi Haapala

Suonenjoki

Sosiaalitoimi/Vanhuspalvelut
Arja Eeva


Taipalsaari

Eksote (Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin alue)
Riikka Lehmus

Tohmajärvi


Liikuntatoimi
Arja Pirhonen

Urjala

Sosiaali- ja terveystoimi / vanhuspalvelut
Eveliina Kiiski

Utajärvi


Hannele Karhu


Valkeakoski

Liikuntatoimi
Timo Kukkonen


Ähtäri

Liikuntatoimi
Osmo Siven